Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w naszym hotelu

5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w naszym hotelu

Najlepsza cena tylko u nas
21 paź' 21
22 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w naszym hotelu
20 grudnia 2018

MUZEUM LNIARSTWA
8,9 km, ul. Dittricha 18, Żyrardów

Żyrardów i XIX-wieczna osada fabryczna jest jedną z wyjątkowych pozycji na naszej liście. Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda to miejsce, gdzie poznacie historię przemysłu lniarskiego na ziemiach polskich. Zobaczycie zachwycające eksponaty i  zachowaną do dziś architekturę osady fabrycznej. Muzeum znajduje się w jednej z hal fabrycznych dawnego kompleksu produkcyjnego żyrardowskiej fabryki.

Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
ESCAPE ROOM W FABRYCE LNU

8,9 km, ul. Dittricha 18, Żyrardów
Na spragnionych wrażeń czeka pokój przygód – tak zwany Escape Room (muzealna atrakcja edukacyjna), gdzie zabawa polega na rozwiązaniu zagadek i łamigłówek związanych z historią miasta i wydostaniu się zamkniętego pomieszczenia w 60 min. Wspaniała zabawa dla par, przyjaciół i Rodzin z większymi dziećmi.

PAŁAC W RADZIEJOWICACH
2,7 km, Sienkiewicza 4, Radziejowice

W Radziejowicach czeka na Was zespół pałacowy, w który wchodzi m.in pałac, zameczek, dwór, park krajobrazowy i inne. Znajduje się tam również Muzeum oraz Dom Pracy Twórczej. Niezwykłe uzupełnienie dla stawu parkowego stanowią rzeźby przestrzenne.

MUZEUM MAZOWSZA ZACHODNIEGO
8,5 km, Karola Dittricha 1, Żyrardów

Niezwykła historia Żyrardowa i dzieje ich założycieli poznacie odwiedzając Muzeum Mazowsza Zachodniego, który mieści się w willi byłego współwłaściciela Zakładów Żyrardowskich Karola Dittricha.

MUZEUM LWOWA I KRESÓW
7,3 km, Biniszewicze 4, Kuklówka Radziejowicka

Siedzibą Muzeum jest bardzo wiernie odtworzona kopia dworu kresowego z 1827. We wnętrzach zachowany jest tradycyjny podział i znaczenie pomieszczeń, np. antyszabr, kancelaria, biblioteka, salon, itd. Można tam spróbować również  Muzeum kilku tradycyjnych potraw.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij