Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Bolimowski Park Krajobrazowy - atrakcje otwarte podczas lockdownu

Bolimowski Park Krajobrazowy - atrakcje otwarte podczas lockdownu

Najlepsza cena tylko u nas
23 paź' 21
24 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. Bolimowski Park Krajobrazowy - atrakcje otwarte podczas lockdownu
17 kwietnia 2021

Obowiązujące obostrzenia sprawiły, że wiele atrakcji turystycznych, rozrywkowych, kulturalnych oraz rekreacyjnych zostało zamkniętych. A wszyscy dobrze wiedzą, że i podczas deszczu i podczas lockdownu dzieci się nudzą. Nudzą się także dorośli. Jednak wciąż są miejsca otwarte dla zwiedzających. Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół najbliższej okolicy. 

Co jest otwarte podczas obostrzeń?

 

W przeciwieństwie do zeszłorocznego zamknięcia gospodarki, w tym roku można swobodnie przemieszczać się po terenach otwartych. Otwarte są wszystkie parki miejskie, skwery, place oraz lasy. Co więcej po parkach i lasach można spacerować bez maseczek. Coraz cieplejsza pogoda sprawia, że to wręcz idealny moment na wiosenne długie spacery, szybkie przejażdżki rowerowe, a także bieganie.

 

Nie tylko Kampinos i Arturówek - Bolimowski Park Krajobrazowy, pomiędzy Warszawą a Łodzią

 

Warszawa ma swój Kampinos, czyli Kampinoski Park Narodowy. Łódź ma Arturówek, czyli kompleks rekreacyjny położony w Lesie Łagiewnickim. Natomiast na pograniczu województw Mazowieckiego i Łódzkiego znajduje się Bolimowski Park Krajobrazowy. Jest piękny jak Las Łagiewnicki i rozległy jak Kampinoski Park Krajobrazowy.

 

Kompleks Lasów Puszczy Bolimowskiej znajduje się w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, pomiędzy miastami Łowicz, Sochaczew, Żyrardów, Mszczonów, Rawa Mazowiecka oraz Skierniewice. Od północy ogranicza go Autostrada A2, natomiast od południa droga ekspresowa S8. Sprawia to, że jest doskonale skomunikowany z dwiema największymi aglomeracjami centralnej Polski. Nie bez powodu w jego bezpośrednim sąsiedztwie planowana jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jadąc Autostradą Wolności, najlepiej zjechać na węźle Wiskitki w kierunku Żyrardowa lub na węźle Skierniewice w kierunku tegoż miasta.

Zobacz najbliższy zjazd z autostrady A2 z Wiskitki do Hotelu Afrodyta

 

Park Krajobrazowy w Województwie Łódzkim

 

Łódzka część Bolimowskiego Parku Krajobrazowego jest najdziksza. Znajduje się tu niewiele wiosek i miejscowości, a puszcza jest dziewicza i jak niektórzy piszą - niemalże egzotyczna. Poprzez lasy płynie rzeka Rawka. Całkowicie dzika, jest dodatkowo formowana przez żeremia, czyli tamy budowane przez licznie występujące tu bobry. Takie meandry, rozlewiska i bagna to wspaniała scenografia dla fotografów przyrody.

 

Przy okazji zwiedzania przyrody warto zatrzymać się w Skierniewicach i obejrzeć przepiękny rynek z zachowaną zabudową, Pałac Prymasowski czy Parowozownię. Skręcając nieco dalej na zachód w kierunku Łodzi, odwiedzić można wieś Lipce Reymontowskie, w których to Władysław Reymont niegdyś mieszkał i pracował oraz gdzie umieścił akcję swojej powieści Chłopi.

Zobacz wszystkie trasy do Lipiec Reymontowskich z Hotelu Afrodyta

 

Kompleks Leśny na terenie Województwa Mazowieckiego

 

Częścią Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w Województwie Mazowieckim jest Puszcza Mariańska, która w średniowieczu łączyła się aż ze wspomnianą Puszczą Kampinoską. Po tej stronie Park Krajobrazowy poprzesiewany jest licznymi miejscowościami, wsiami i koloniami. Największym tutaj miastem jest Żyrardów, a oprócz niego znajdują się także Mszczonów, Radziejowice, Bolimów i Wiskitki.

Zobacz najszybszy dojazd z Hotelu Afrodyta do Puszczy Mariańskiej

Żyrardów swoją nazwę wziął od Filipa de Girarda, który stworzył tu mechaniczną przędzalnię lnu. Dziś Żyrardów jest unikatową w skali światowej zachowaną XIX-wieczną osadą fabryczną. Perfekcyjnie i nowocześnie zaplanowane od podstaw, uznawane jest za pierwsze nowoczesne miasto w Polsce. Zachwyca układem urbanistycznym, architekturą i wszechobecną czerwoną cegłą. Miłośnicy designu industrialnego koniecznie muszą je odwiedzić.

Zobacz najkrótszą trasę z Żyrardowa do Hotelu Afrodyta

 

Zawsze otwarte atrakcje turystyczne

 

Co zatem zwiedzać gdy "wszystko jest zamknięte"? Oczywiście przyrodę! Lasy, pola, łąki i torfowiska. Dzika przyroda jest i będzie otwarta dla nas zawsze. Warto także pospacerować po historycznych starówkach miast, ale także należy odwiedzić mniejsze miejscowości i wsie. Tutaj także pisana była nasza historia.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Profil Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na Facebooku

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij