Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Trasy questingowe - pomysły na czas zamkniętych instytucji kulturalnych i rozrywkowych

Trasy questingowe - pomysły na czas zamkniętych instytucji kulturalnych i rozrywkowych

Najlepsza cena tylko u nas
17 paź' 21
18 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. Trasy questingowe - pomysły na czas zamkniętych instytucji kulturalnych i rozrywkowych
11 grudnia 2020

Pomimo zamknięcia instytucji kulturalnych i rozrywkowych wciąż jest wiele do zobaczenia w Radziejowicach

 

Natura i historia stoją przed nami otwarte! Zamknięcie lasów czy parków nie grozi nam w najbliższym czasie. A to doskonała okazja, aby wyjść z domu (lub hotelu) i poznać okolicę na piechotę, rowerem lub nawet samochodem. Pogoda i krótki dzień nie powinny nam przeszkodzić. Wieczorem i po zmierzchu świat wygląda zupełnie inaczej. Zwłaszcza teraz w grudniu, kiedy powoli świat przystraja się w dekoracje bożonarodzeniowe. Zaopatrzeni w latarki i aparaty fotograficzne ruszajmy na przygodę. Zabawmy się w Questing w Radziejowicach!

 

Trasy Questingowe, co to takiego?

To rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa regionu. Organizator zabawy tworzy nieoznakowane szlaki, którymi można wędrować w dowolny sposób i o dowolnej porze. Na miejscu startu otrzymujemy broszurę z informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach i niekiedy ogólną mapę terenu. Zadaniem gracza jest wizyta w każdym opisanym miejscu oraz zebranie punktów. Punktami najczęściej są litery i cyfry występujące w napisach, szyldach, znakach, nazwach ulic i tablicach pamiątkowych, a które zsumowane tworzą hasło końcowe.

 

Trasa questingowa - poznaj Radziejowice

Biblioteki pełne są pięknych albumów, przewodników i map. Nasza także :-) Jednakże dopiero zobaczenie wszystkiego na własne oczy daje prawdziwy obraz rzeczywistości w jakiej się znajdujemy.  Przemierzając trasę questingową aktywnie poznajemy walory przyrodnicze, historyczne i architektoniczne okolicy. Zamknięte muzea, galerie i zabytki nie są tutaj żadną przeszkodą.

 

Wyjdźmy z domu i wyruszmy w trasę

Rok 2020 spędziliśmy głównie w domach. Już czas aby wyjść na zewnątrz, uzyskać szerszą perspektywę, złapać głęboki oddech czystego powietrza. A przede wszystkim poruszać się trochę więcej niż na co dzień. Trasa questingowa to doskonały pretekst, aby zabrać dzieci na przejażdżkę lub dłuższy spacer. Elementy gry z pewnością pobudzą chęć rywalizacji w rodzeństwie lub grupie kolegów i koleżanek. Różne stopnie trudności zagadek wciągną w zabawę także starszych. Naszym zdaniem teraz to najlepsza zabawa dla całej rodziny.

 

Trasy questingowe jako aktywny event na spotkaniu biznesowym

Nie tylko dzieci usiadły przed komputerami do zdalnej nauki. Również mnóstwo dorosłych zmuszonych zostało do pracy zdalnej. Na dłuższą metę to nie jest najlepsze rozwiązanie dla naszego ciała i umysłu. Warto w związku z tym tak zaplanować sobie pracę, zarówno w domu jak i w podróży służbowej, aby wygospodarować w ciągu dnia parę chwil na aktywność. Może to być pływanie w basenie, bieganie po leśnych ścieżkach. Może to także być długi spacer połączony z rozwiązywaniem zagadek w ramach trasy questingowej. Taka atrakcja eventowa jest stale otwarta!

 

Trasy questingowe w Radziejowicach

Pod patronatem Gmin Radziejowice powstały Trasy Questingowe. Są to według nas jedne z najciekawszych tego typu tras w okolicach Warszawy i na całym Mazowszu, a nawet w centralnej Polsce.  Organizatorzy przygotowali dla Was trzy gry:

- Podróż z Chełmońskim

- Podróż z historią w tle

- Z historią przez Radziejowice

 

Broszurę ze wskazówkami pobierzecie pod tym linkiem lub wydrukujecie w naszej recepcji. W hotelu Afrodyta otrzymacie także mapę naszej bliższej i dalszej okolicy. Firmy zainteresowane wykorzystaniem tras questingowych jako atrackji eventowej w spotkaniu biznesowym zapraszamy do kontaktu pod adresem sprzedaz@afrodytaspa.pl

 

No to co, ruszamy w drogę?

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij