Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Ogród Afrodyty cz. I

Ogród Afrodyty cz. I

Najlepsza cena tylko u nas
21 paź' 21
22 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. Ogród Afrodyty cz. I
20 grudnia 2018

Naszymi artykułami chcielibyśmy pokazywać Wam nasz hotel od zaplecza – czasem nieoczywiste dla każdego rzeczy, które mogą zaskoczyć. Dzisiaj pod lupę trafia nasz ogród a cały cykl będzie podzielony na dwie części.

 

Zaczniemy więc od ogródka warzywnego a właściwie dwóch. Jeden z nich na pewno znacie, ponieważ znajduje się po lewej stronie naszego hotelu. Jest to tak zwany „mały warzywniak”. Znajdziecie tam między innymi pomidorki koktajlowe, mięte, tymianek, bazylię, szałwię. Za roślinami znajduje się tajemniczy domek. Pełni on funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również praktyczną. Na początku istnienia hotelu miała tu być piwniczka z winami, jednak okazało się to mało praktyczne rozwiązanie. Obecnie znajdują się w niej skarby naszej kuchni – przetwory, warzywa itp.

Nieco dalej, na tyłach Afrodyty znajdziecie prawdziwy raj – warzywniak z prawdziwego zdarzenia. To tutaj rosną nasze ogórki, jarmuż, rzodkiew biała i białe kabaczki, oregano, szałwia, tymianek, melisa cytrynowa oraz szczaw i buraki używanie do naszych pysznych zup.

Swoje specjalne miejsce mają pomidory. Aby wyrosły czerwone i pachnące dojrzewają w naszej „mini szklarni”.

Dodatkowo rosną u nas przepyszne maliny, borówki i jeżyny. Mamy też grusze i jabłoń.  

A teraz prawdziwa wisienka na torcie. Z pewnością niewiele osób wie, że w naszym ogródku są również kurki. Mają wielki wybieg, gdzie wiodą swoje wesołe, kurkowe życie znosząc przepyszne jajka.  Są tu również dostojne koguty. Nieoczywista atrakcja, która może niektórych zaciekawić.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij