Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Ogród Afrodyty cz. II

Ogród Afrodyty cz. II

Najlepsza cena tylko u nas
21 paź' 21
22 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. Ogród Afrodyty cz. II
20 grudnia 2018

Ogród Afrodyty to nie tylko formowane iglaki takie jak tuje, świerki, cisy czy berberysy. To wiele ciekawych i nietypowych roślin, które zachwycają swoim wyglądem. Zapraszam Was na spacer, podczas którego zobaczycie urokliwe miejsca naszego hotelu oraz otaczającą go zieleń.

Zaczniemy od początku, czyli od tego co widzicie przekraczając bramę Afrodyty... po lewej stronie piękna bogini wita naszych Gości w towarzystwie magnolii, która na wiosnę pokrywa się niepowtarzalnymi kwiatami i była jedną z pierwszych roślin w naszym ogrodzie. :) Nieco dalej znajdziecie trzy ogniki i katalpę wśród sosen, która odstrasza komary.

Po drugiej stronie ścieżki znajdziecie takie rośliny jak:

  • perukowiec - zachwyca wiosną, gdy cały jest czerwony,
  • ostrokrzew kolczasty - żeński z pięknymi, czerwonymi koralami,
  • świerk wężowaty - ciekawa odmiana świerka, ma luźne, długie pędy ze sztywnymi igłami,
  • modrzew płaczący, który gubi igły na zimę,
  • koleusy - roślina o dekoracyjnych liściach, każdy z nich wygląda inaczej,
  • klon żółty na pniu,

oraz wiele innych które cieszą nas swoim urokiem i zapachem o różnych porach roku.

A teraz moje ulubione drzewo, które zachwyciło mnie najbardziej, gdy pierwszy raz spacerowałam po ogrodzie Afrodyty - klon palmowy. Są tu 2 klony obok siebie, różnią się odcieniem i kształtem liści. Sami zobaczcie, jakie są piękne! To nie jedyne klony w naszym ogrodzie... ;)

Naszą dzisiejszą wycieczkę kończymy w urokliwym miejscu na tyłach hotelu, gdzie w ciszy i spokoju otoczeni piękną roślinnością możecie odpocząć z filiżanką kawy i książką.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij