Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
AIRLY, czyli odpoczynek wolny od smogu

AIRLY, czyli odpoczynek wolny od smogu

Najlepsza cena tylko u nas
17 paź' 21
18 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. AIRLY, czyli odpoczynek wolny od smogu
04 sierpnia 2019

Jeśli ktoś bacznie obserwuje nasz hotel to mógł zauważyć, że od jakiegoś czasu pojawia się pewna informacja, która jest na bieżąco aktualizowana.

Czujnik Airly od kilku tygodni codziennie bada jakość powietrza wokół naszego hotelu. Sensory mierzą w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i najważniejsze parametry pogodowe (temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność) dając informację o jakości powietrza w okolicy. Nadzór nad procesem instalacji, kalibracja z państwowymi stacjami oraz ciągła weryfikacja wyników gwarantują rzetelność informacji.

Wszyscy wiemy jak duży problem jest ze SMOGIEM w Polsce i dużych miastach. Powoduje on nie tylko duszności czy obniżenie odporności, ale ma również wpływ na złe samopoczucie, co nie sprzyja głębokiemu relaksowi. Hotel Afrodyta to nie tylko orientalne Spa, piękne pokoje czy wyszukana kuchnia – to także zadbany i barwny ogród, w którym możecie odpocząć nie obawiając się o zanieczyszczone powietrze. Wszystko za sprawą położenia – nasz hotel otacza natura – otulina Dąbrowy Radziejowskiej sprawia, że możemy oddychać pełną piersią.

Tak często spotykane w dużych miastach maski antysmogowe u nas są zbędne. Wielu Gości zwraca uwagę na przepiękną okolicę i odprężający zapach lasu. Widok wiewiórek w ogrodzie nie jest nam obcy – są one częstym gościem. W tym roku pojawiły się budki dla owadów – wszystko po to, aby dbać o florę i faunę.

W trosce o środowisko stale poszukujemy rozwiązań mających na celu zmniejszenie ilości produkowanych odpadów.

Jak wygląda takie urządzenie możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. U nas umieszczone zostało na drugim piętrze budynku. Kolor diod na czujniku wskazuje aktualny stan powietrza – gdy świecą się one na zielono oznacza to, że przebywanie na zewnątrz jest w pełni bezpieczne.

Od teraz sami możecie monitorować aktualny stan powietrza oraz pogodę w Radziejowicach. Jeśli pragniecie spędzić weekend w SPA nie martwiąc się o zdrowie – koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę!

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij