Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Suntago - co zabrać ze sobą do parku wodnego?

Suntago - co zabrać ze sobą do parku wodnego?

The best price only with direct booking
23 Sep' 23
24 Sep' 23
  1. Homepage
  2. BLOG
  3. Suntago - co zabrać ze sobą do parku wodnego?
22 July 2022

Już kilkukrotnie na łamach naszego bloga opisywaliśmy atrakcje Suntago Park of Poland. Nasze wpisy znajdziecie w artykułach o powstawaniu tej atrakcji oraz o pierwszych wrażeniach z wizyty w parku. Dzisiaj po kilku latach funkcjonowania obiektu jesteśmy mądrzejsi o wiedzę i doświadczenia nas samych, ale także naszych hotelowych Gości, którzy dzielą się z nami opowieściami z basenów. Przygotowaliśmy zatem dla Was poradnik, w którym znajdziecie informacje o tym co wziąć ze sobą, a czego zdecydowanie nie brać do Suntago. Wszystko to po to, aby pobyt był miły i przyjemny, a przede wszystkim relaksujący.

 

Jak dojechać do Suntago Park of Poland?

Największy kryty park wodny w Polsce i jeden z największych w Europie zlokalizowany jest na Zachodnim Mazowszu, we wsi Wręcza niedaleko Mszczonowa. Dokładny adres, który pokieruje Was w nawigacji pod same drzwi to Nowy Świat 1, 96-300 Wręcza. Kompleks basenowy znajduje się zaledwie 8 kilometrów i 10 minut jazdy samochodem od Hotelu Afrodyta, dlatego też bardzo często jesteśmy wybierani przez odwiedzających na nocleg przed lub po zabawie w Park of Poland. Suntago wybudowano poza obszarem wysoce zurbanizowanym, wśród pól i łąk, nad stawem. Dzięki temu Goście czują się tutaj jak na prawdziwych wakacjach, nawet jeżeli dotarli tu w kilkadziesiąt minut z pobliskich miejscowości województwa mazowieckiego czy łódzkiego. Do parku można dojechać autobusem z Żyrardowa i Warszawy. Jednakże zdecydowanie bardziej warto przyjechać własnym pojazdem, aby być bardziej elastycznym i niezależnym od rozkładu jazdy. Zwłaszcza, że olbrzymi parking jest bezpłatny dla Gości Suntago. W trakcie otwarcia parku można tu zaparkować nawet kamperem.

 

Co zabrać ze sobą do Suntago Park of Poland?

Park of Poland Suntago to prawdziwe miasto pod kopułą. Poza wodnymi atrakcjami znajdują się tu restauracje, bary i sklepy. Regulamin parku nakazuje mieć przede wszystkim strój kąpielowy oraz klapki. Czepek natomiast nie jest wymagany. Śmiało można powiedzieć, że to wszystko czego potrzebujecie, a za wszystko inne zapłacicie kartą lub gotówką przy wyjściu. Poznajcie jednak kilka naszych wskazówek.

Pomyślicie w tej chwili: A co z ręcznikiem? Oczywiście idąc na basen trzeba mieć ze sobą ręcznik. Można go, tak jak i szlafrok, kupić lub nawet wynająć już na terenie parku. Jest to jednak dodatkowy koszt około 10 złotych za sztukę. I tutaj szczególnie trzeba mieć na uwadze strefę saun, gdzie wymagane są dwa osobne ręczniki – jeden do wycierania ciała, a drugi do wejścia do sauny. Przy większej ilości osób jest to już znaczny wydatek, więc sklep czy też wypożyczalnia powinny służyć wyłącznie dla zapominalskich. Korzystanie ze szlafroka zgodnie z regulaminem jest niezbędne podczas przebywania w strefach gastronomicznych. Ewentualnie można założyć własną koszulkę, gdyż wejście w samym stroju kąpielowym czy też ręczniku jest niedozwolone.

 

Dmuchańce, biżuteria i telefony komórkowe w Suntago

Jadąc do Suntago zwłaszcza z dziećmi, z pewnością zabierzecie ze sobą mnóstwo dmuchanych kół, rękawków czy innych zabawek. Ich wnoszenie jest dozwolone. Należy jednak pamiętać, iż teren parku obejmuje ponad 3 000 m2 basenów, 32 zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji. Pilnowanie i przede wszystkim przemieszczanie się z całym swoim dobytkiem może być kłopotliwe. Na niektóre zjeżdżalnie nie można także pod żadnym pozorem wchodzić z własnymi dmuchańcami, w tym z rękawkami. Jako, że nie ma na terenie basenów tak dużych skrytek, wówczas wszystko trzeba pozostawić na leżaku lub podłodze.

Ze zjeżdżalni nie można także korzystać w luźnej biżuterii, w tym przede wszystkim w łańcuszkach i wiszących kolczykach. Natomiast do strefy saun nie wolno wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń mających kamery lub aparaty fotograficzne. Przed wejściem do tych stref znajdują się na szczęście niewielkie skrytki na zakazane przedmioty. Są one jednak dodatkowo płatne, dlatego też warto dokładnie przemyśleć co zabrać ze sobą do Suntago.

 

Płatności bezgotówkowe w Suntago

Na teren parku wodnego nie musimy także zabierać portfela, karty płatniczej czy opaski do płatności zbliżeniowych. Na wejściu każdy otrzymuje tak zwany transponder (elektroniczny portfel). Jest to elektroniczna opaska na rękę, która przede wszystkim otwiera bramki do zakupionych stref. Jednakże dodatkowo ma wbudowaną elektroniczną portmonetkę. Każdy klient parku otrzymuje limit na dodatkowe wydatki wewnątrz Park of Poland. Jest to od 50 złotych z biletem dla dziecka do 500 złotych z biletem dla osoby dorosłej.

Opaską można wirtualnie płacić za wszystko co znajduje się na terenie Suntago: sklepy, restauracje, bary, skrytki bagażowe, wypożyczalnie sprzętu, przedłużenie czasu pobytu czy dokupienie wejścia do kolejnych stref. Przy opuszczaniu parku Suntago oczywiście należy uregulować wszystkie zapisane na opasce wydatki gotówką lub kartą płatniczą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Aczkolwiek trzeba pamiętać o wszystkich swoich wydatkach, aby nie być zaskoczonym w momencie płatności.

 

Co i gdzie zjeść w Suntago Park of Poland?

Na teren Suntago nie wolno wnosić własnej żywności oraz napojów. Wewnątrz Park of Poland znajduje się na szczęście 5 restauracji oraz 4 koktajl bary. Znajdziemy tutaj punkty gastronomiczne serwujące różne typy kuchni. Są dania polskie w Restauracji Poleczka, amerykańskie głównie dania mięsne w Arizona American Burger, egzotyczne dania azjatyckie w Asiatica, włoskie pizze i makarony w Va Bene oraz przekąski w Pirat Snack Bar, a także drinki w Juice Barze. Ceny posiłków są dość wysokie, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie zarówno w wyborze menu jak i cennika.

 

Kiedy najlepiej odwiedzić Suntago Park of Poland?

Poszczególne strefy Suntago otwierane są o różnych porach. Główna strefa wodna otwarta jest najwcześniej od 9:00, a zamykana najpóźniej o 22:00. Z relacji dotychczasowych gości parku oraz naszych własnych obserwacji sugerujemy odwiedzenie parku zaraz po jego otwarciu bardzo rano lub po godzinie 17:00. Wówczas to na terenie obiektu jest najmniej odwiedzających, którzy do Suntago przyjeżdżają z pobliskich miejscowości i nie korzystają z noclegów w okolicy.

 

Jak zaplanować pobyt w Suntago Park of Poland?

Cały park podzielony jest na trzy strefy. Warto wiedzieć czym poszczególne części się od siebie różnią i jak z nich korzystać, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy lub niemiło się rozczarować. Poniżej przedstawimy kilka głównych zasad korzystania z atrakcji w Suntago.

Podstawową strefą parku Wodnego Suntago jest Jamango. To miejsce, gdzie dostęp mają wszyscy klienci parku. Ta strefa jest także jako jedyna dostępna dla dzieci. Tutaj znajduje się najwięcej atrakcji, w tym wszystkie 32 zjeżdżalnie. Jamango jest głośne, wesołe i bardzo kolorowe. Tutaj raczej nie ma co liczyć na odpoczynek i spokój. Ta część parku jest też oczywiście zawsze najbardziej zatłoczona.

 

Strefa Suntago tylko dla dorosłych

Drugą strefą jest Relax i jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim odpoczynkowi i upajaniu się ciepłem i egzotyczną roślinnością oraz niespiesznemu moczeniu się w wodzie. Do tej strefy dostęp mają wyłącznie osoby dorosłe. Nie znajdzie się tutaj szalonych atrakcji, kolorowych zabawek i głośnej muzyki. Stonowane, naturalne kolory sprzyjają wyciszeniu się i błogim wylegiwaniu się na wygodnych leżakach. W tej strefie znajdują się za to baseny z wodnymi barami, gdzie serwowany jest alkohol.

Trzecia strefa to Saunarium. Również przygotowane wyłącznie dla osób dorosłych. W tej strefie, tak jak pisaliśmy wcześniej, należy posiadać dwa ręczniki – jeden do wycierania mokrego ciała po kąpieli, a drugi do założenia na siebie podczas przemieszania się czy też korzystania z sauny. Jest to o tyle istotne, że w tej strefie nie można korzystać ze strojów kąpielowych. Należy je zdjąć przed wejściem i przechować w specjalnych skrytkach.

 

Bilety do Suntago

Wybierając bilet mamy do wyboru nie tylko strefy, na które będzie obowiązywał, ale także czas przebywania wewnątrz parku. Od razu warto zaznaczyć, że opcja najtańsza dwugodzinna jest zdecydowanie za krótka, aby wyszaleć się w basenach. W godzinach szczytu do zjeżdżalni ustawiają się długie kolejki, co dodatkowo skraca czas samej zabawy. Najpopularniejszą opcją jest pobyt całodniowy, podczas którego można skorzystać z niemal wszystkich atrakcji przynajmniej strefy Jamango. Jest też opcja 4-godzinna, która wydaje się być opcją optymalną.

 

Hotel blisko Suntago

I tutaj właśnie zachęcamy do rezerwacji pokoi u nas w Hotelu Afrodyta na dzień przed skorzystaniem z oferty Parku lub na noc po wodnym szaleństwie. Wówczas nie martwiąc się o czas dojazdu można wykorzystać najmniej popularne godziny. Zdecydowanie najbardziej oblegane są oczywiście weekendy, a najmniej dni w środku tygodnia roboczego. Bardzo dobrym narzędziem do sprawdzenia obłożenia obiektu na żywo jest wyszukiwarka Google, która licząc zalogowane do sieci telefony komórkowe, pokazuje na przyjaznym wykresie w wizytówce firmy ruch wewnątrz wyszukiwanego miejsca.

 

Najczęstsze pytania dotyczące Suntago

W tak wielkim obiekcie i przy tak wielu odwiedzających pojawia się mnóstwo dodatkowych pytań. Opisaliśmy dość szczegółowo najważniejsze, te które mogą pomóc w uprzyjemnieniu pobytu w parku wodnym. Dodatkowo zebraliśmy w skrócie inne, mogące także przydać się podczas wyjazdu.

Czy w Suntago jest bezpiecznie?

Zdecydowanie tak. Wszystkie baseny pilnowane są przez profesjonalnych ratowników. W saunach znajdują się alarmy bezpieczeństwa, a w całym obiekcie znajdują się, aż cztery punkty medyczne z ratownikami medycznymi.

Jakie są udogodnienia dla rodziców z małymi dziećmi i niemowlakami w Suntago?

Zgodnie z regulaminem na teren parku można wnieść tzw. żywność specjalnego przeznaczenia, czyli na przykład pokarm dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia (kaszki, mleko, przeciery). W strefie Jamango znajdują się oczywiście przewijaki dla dzieci oraz rodzinne przebieralnie. Tutaj także można zakupić pieluchy kąpielowe w różnych rozmiarach.

Jakie są zasady saunowania w Suntago?

Przed wejściem na sauny należy zdjąć kostium kąpielowy i założyć na siebie ręcznik. Kostium kąpielowy zostawić można na półce w przebieralni lub pod prysznicami. Przed wejściem na strefę powinno się umyć całe ciało pod prysznicem i wytrzeć do sucha. Do saun nie wolno wchodzić w klapkach. Korzystający z sauny suchej powinni siedzieć lub leżeć całym ciałem na ręczniku. Żadna część ciała nie powinna dotykać bezpośrednio drewna. Dotyczy to także stóp, dłoni i głowy. Natomiast do łaźni parowej wchodzi się nago. Przed i po skorzystaniu należy spłukać siedzisko wodą z węża. Zasady te są powszechnie przyjętymi zasadami saunowania oraz służą dodatkowo zachowaniu czystości i bezpieczeństwa dla siebie i kolejnych użytkowników.

 

Park of Poland Suntago – nasza opinia I podsumowanie

W parku rozrywki o takiej skali rozmachu, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Według nas i naszych hotelowych Gości, obiekt jest wart odwiedzenia. Zwłaszcza przypadnie do gustu osobom, które lubią tego typu atrakcje i odnajdują się w dużych skupiskach ludzi oraz nie przeszkadza im hałas i głośna radość dzieci. Należy dokładnie jednak zapoznać się z pełną ofertą poszczególnych stref, ich ograniczeniami i obowiązującymi zasadami, aby nie rozczarować się na miejscu.  

Drugim ważnym krokiem jest wybór daty wizyty, tak aby nie trafić w szczyt zainteresowania i nie spędzić długich godzin w kolejkach do kolejnych atrakcji. Warto zaplanować dłuższy pobyt, także z noclegiem, aby cieszyć się odpoczynkiem i relaksem, bez ciągłego zerkania na zegarek.

Jadąc do Suntago będziecie prawdopodobnie pierwszy raz w tej części Mazowsza. Warto wziąć pod uwagę także rozejrzenie się po okolicy. Bardziej wytrawni pływacy znajdą swój raj w DeepSpot w pobliskim Mszczonowie, a gdyby jeszcze komuś było mało wody, może uskutecznić spływ kajakowy, na przykład po Pilicy lub Rawce. Wędrowcy mogą pospacerować po Bolimowskim Parku Krajobrazowym, a miłośnicy techniki i historii przewieźć się jedną z okolicznych kolejek wąskotorowych. Nie zabraknie też historii pałaców i dworów, dzieł sztuki czy muzyki. Zatem zapraszamy do rezerwacji pokoi w Hotelu Afrodyta i łączenia przyjemnego wypoczynku w Suntago Park of Poland z pożytecznym ruchem na świeżym powietrzu i zdobywaniu nowych doświadczeń. A wszystko to na Mazowszu Zachodnim!

Zapraszamy do zielonych Radziejowic! 

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu Suntago na platformie Facebook, https://www.facebook.com/go.Suntago

View on map
Newsletter

In order to provide services at the highest level, the Website uses cookies saved in the browser's memory . Detailed information on the purpose of their use and the possibility to change cookie settings can be found in the Privacy Policy.
By clicking ACCEPT ALL, you agree to the use of technologies such as cookies and to the processing of your personal data collected on the Internet, such as IP addresses and cookie IDs, for marketing purposes(including automatically matching ads to your interests and measuring their performance) by Flis Pierzchała Sp.J., Letniskowa 4a, Tartak Brzózki, 96-325, Radziejowice . You can change cookie settings in the settings.

Manage privacy settings
Cookies necessary for the operation of the website

Cookies necessary for the operation of the services available on the website, enabling the viewing of offers, making reservations, supporting security mechanisms, among others: authentication of users and detection of abuse.

Analytical cookies

Cookies allow the collection of information about the user's use of the website to optimize its functioning and to adapt to the user's expectations.

Marketing cookies

Cookies allow the display of marketing content tailored to user's preferences, and the sending of notifications about marketing offers corresponding to their interests, including product information as well as information about services provided by the website administrator and third parties.

Your preferences have not yet been saved