Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Masaż tajski w Afrodycie

Masaż tajski w Afrodycie

The best price only with direct booking
17 Oct' 21
18 Oct' 21
  1. Homepage
  2. BLOG
  3. Masaż tajski w Afrodycie
27 Novermber 2019

Nie tak dawno na naszym InstaStories zamieszczaliśmy relacje z kolejnego szkolenia – tym razem to team SPA szkolił się z masażu, o który pytało bardzo wielu Gości. Jak doskonale wiecie, stale reagujemy na Wasze sugestie i uwagi pozostawiane w ankietach pobytowych. I oto pojawił się w naszej ofercie MASAŻ TAJSKI STÓP. Co to takiego? Dlaczego akurat ten masaż? O tym w dalszej części.

               Masaż tajski wywodzi swoje korzenie z Indii. Musicie wiedzieć, że jest to masaż nie tylko stóp, ale i podudzia. Jakie efekty przynosi taki rytuał? Intensywne ruchy w rytm bicia serca pobudzają tkanki miękkie, mobilizują stawy oraz są ukojeniem dla umysłu i ducha.

               Tuż przed szkoleniem zostałam wytypowana do najprzyjemniejszej roli, jaką można sobie wymarzyć – do bycia modelką stóp. Dlatego chętnie opowiem Wam o moich początkowych obawach związanych z masażem oraz o tym co mnie zaskoczyło. Mi masaż tajski zawsze kojarzył się z mocnym ugniataniem – obawiałam się bólu wywołanego tajemniczymi pałeczkami. Nic bardziej mylnego – mimo iż masaż był intensywny, w żadnym momencie nie był dyskomfortem. Masaż tajski to technika bardzo rytualna. Całość rozpoczyna się delikatnym obmyciem i owinięciem stóp wilgotnym, gorącym ręcznikiem. Owinięte stopy są rozciągane i uciskane w celu wstępnego rozluźnienia. Etap drugi to masaż właściwy – każda stopa jest masowana specjalnymi technikami z elementami refleksologii. Kolejnym etapem jest masaż pałeczkami bambusowymi. Poprzez uciskanie zakończeń nerwowych rozluźniane są mięśnie całego ciała. Na koniec odbywa się masaż podudzia.

O masażu tajskim opowiedziała masażystka Gosia: „masaż tajski stóp jest oferowany w dwóch wersjach czasowych: 30 minut i 60 minut, a my zdecydowanie polecamy wersję całogodzinną, ponieważ praca ze stopą to holistyczna terapia. W wersji pół godzinnej polecamy na zakończenie masaż hinduski głowy, aby w pełni wydobyć indiańskie korzenie i sprawniej pobudzić krążenie, a także zadbać o wyśmienity efekt relaksu. Mimo iż jest to masaż częściowy, oddziałuje na cały organizm. Mało jest czynników wykluczających możliwość skorzystania z zabiegu. Mogą się mu poddać zarówno kobiety w ciąży, jak również osoby, którym doskwierają obrzęki nóg, a także osoby cierpiące na chorobę cywilizacyjną jaką jest stres.”

View on map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close