Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Święta wśród przyjaciół z Hotelu Afrodyta

Święta wśród przyjaciół z Hotelu Afrodyta

Najlepsza cena tylko u nas
17 paź' 21
18 paź' 21
  1. Strona główna
  2. BLOG
  3. Święta wśród przyjaciół z Hotelu Afrodyta
14 października 2020

Po raz kolejny organizujemy świąteczny pobyt w Hotelu Afrodyta. Organizacja tego wydarzenia to dla nas także oczekiwanie na kilka rodzin, które od lat do nas wracają. Na ostatnim organizacyjnym spotkaniu kierowniczym doszliśmy do wniosku, że bez nich święta nie wyglądałyby tak samo. Pomimo, że jesteśmy hotelem, to okres świąteczny bardziej przypomina klimat rodzinnego pensjonatu, w którym właściciele wraz ze swoją rodziną, dziećmi i wnukami śpiewają kolędy, witają starych znajomych i nowe rodziny, które pierwszy raz postanowiły spędzić z nam ten czas. Naszą tradycją jest, iż wspólnie śpiewamy kolędy. Na gitarze zawsze gra Pan Waldemar Pierzchała, a do wspólnego kolędowania zachęca właścicielka Hotelu Afrodyta - Pani Magdalena Pierzchała.

Kliknij i zarezerwuj pobyt już dziś!

Święta Bożego Narodzenia w Hotelu Afrodyta to rodzinny czas, ale Goście pytają też o wieloletnich pracowników Hotelu Afrodyta. Na początek zawsze pada pytanie o Roberta. Nic dziwnego – pracuje on z nami już ponad 8 lat. Słynie z tego, że perfekcyjnie dba o serwis kelnerski. Co więcej, to on jest odpowiedzialny za świąteczną atmosferę w hotelowej Restauracji -  jemioły, stroiki, choinka i cała atmosfera życzliwości to jego zasługa.

Pracownicy Hotelu Afrodyta spotykają św. Mikołaja, 2019

 

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas na powrót do tradycyjnych smaków dzieciństwa. Wie o tym nasz Szef Kuchni Waldemar Kosowski. Od 3 lat dba o smaki hotelowej kuchni. Całym sercem angażuje się w naturalność smaku i tradycję na świątecznym stole. Zawsze osobiście dopytuje Gości o kulinarne doświadczenia. Jest ciekaw czy udało mu się znów zaskoczyć i przywołać dziecięce dobre wspomnienia. 

Tradycyjny makowiec upieszony w hotelowej cukierni, 2019

A inni pracownicy Hotelu? No cóż, jak wszyscy postarzeli się o kolejny rok… Wciąż jednak mają wystarczająco energii, aby dopilnować świątecznych dekoracji w ogrodzie Hotelu Afrodyta, pomóc przystroić choinkę w lobby i w restauracji oraz przywitać każdego Gościa. Im się to nigdy nie znudzi :-)

Świąteczny klimat dotarł nad basen, 2019

 

No dobrze. To były krótkie historie o nas samych, ale co z Gośćmi? Goście przyjeżdżają do Hotelu Afrodyta z całej Polski. Jest to mieszanka nie tylko różnych charakterów i osobowości, ale przede wszystkim kultur, tradycji i zwyczajów. Z tego też powodu pobyt w hotelu na święta jest taki atrakcyjny. Znakomita część Gości przyjeżdża do nas na święta już co najmniej drugi raz. Wiele osób odwiedziło nas już trzy lub nawet więcej razy. Znamy ich z imienia, znamy ich dzieci, wnuki i pupilów. Słyszeliśmy ich historie… Absolutnie nie zdradzimy tutaj żadnych sekretów. Jednakże parę ciekawostek Wam opowiemy.

Pracownicy Hotelu Afrodyta przygotowują dekoracje świąteczne, 2018

 

Pani Bożena i Pan Waldemar przyjeżdżają do nas z Bydgoszczy, ale nie pochodzą z tego miasta. Są z Wielkopolski. To bardzo odmienny od naszego Mazowsza region. Pani Bożena prezenty zawsze dostawała od Gwiazdora. A podczas wieczerzy jadła zupę grzybowa lub zupę rybną. Dla Niej Święta Bożego Narodzenia w Hotelu Afrodyta to kolejny etap poznawania polskich regionalnych tradycji.

Karolina i Robert z Warszawy organizują rodzinne spotkanie w Hotelu Afrodyta, gdyż jest po środku Polski. Rodzina rozjechała się po całym kraju. Nikt nie jest w stanie przenocować wszystkich pozostałych w swoich domach, bo rodzina jest liczna. A spotkać się przy okazji świąt trzeba. Boże Narodzenie w Hotelu Afrodyta to dokonały wybór, mówi Pan Robert. Wszyscy nocują w jednym miejscu, zawsze prosimy o pokoje blisko siebie. Podczas kolacji wigilijnej w hotelowej restauracji siedzimy przy osobnym stole, to prawie jak w domu! I oczywiście nie trzeba zmywać naczyń po kolacji :-)

Jeden z naszych Gości w roku 2019

 

Goście wybierają Hotel Afrodyta z różnych powodów. W tym roku z pewnością dojdzie jeszcze jeden, bo czy w 2020 roku nie spędzaliśmy zbyt dużo czasu we własnych domach i mieszkaniach? Wyjazd poza swoje codzienne środowisko jest dobry dla psychiki. Zmusza nasz mózg do większego wysiłku. Tutaj wszystko jest inne: regionalne potrawy, odmienny krajobraz za oknem, nowi ludzie, nawet światełka na choince migają inaczej :-) Odpocznijmy od codzienności, nie myjmy okien, nie zabijajmy karpia. Spędźmy te święta w stylu slow life.

Dekoracja świąteczna Hotelu Afrodyta w 2017 roku

Przeczytaj nasz wpis o tym jak wyglądają święta w hotelu (kliknij tutaj)

Jak wspomnieliśmy na początku, dla wielu naszych Gości będzie to powrót do "hotelowej rodziny". Nasi świąteczni klubowicze dobrze już nas znają. Czy Wy dołączycie do nich w tym roku?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołaj w Hotelu Afrodyta w 2017 roku

Kliknij i zarezerwuj pobyt już dziś!

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij