Hotel Afrodyta Business & Spa, Radziejowice
Dlaczego masaż jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem?

Dlaczego masaż jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem?

The best price only with direct booking
17 Oct' 21
18 Oct' 21
  1. Homepage
  2. BLOG
  3. Dlaczego masaż jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem?
17 August 2019

Szybkie tempo życia, ciężka praca, brak czasu dla siebie… - brzmi znajomo? Ciągły stres to właściwie nieodłączny element życia. Ten niestety ma nie tylko negatywny wpływ na psychikę, lecz także odbija się na naszym zdrowiu. Co roku większość z nas z utęsknieniem wyczekuje wakacyjnego wyjazdu, aby wreszcie się zrelaksować... A gdyby istniało miejsce, w którym bez względu na porę roku czas zatrzymuje się, a wszelkie problemy odchodzą w niepamięć? Afrodyta SPA to oaza, w której dzięki relaksującym oraz klasycznym masażom zapomnicie o stresie, napięciach mięśni i bólu głowy. Pozwólcie,  że udowodnimy Wam, iż masaż to najlepszy sposób, na radzenie sobie ze stresem.

W jaki sposób masaż pomaga nam rozładować negatywne emocje? Na to składa się wiele czynników:

  • Odpowiedni klimat gabinetu – aby w pełni wyciszyć i rozluźnić organizm konieczna jest odpowiednia aura… lekki półmrok, ciepłe światło świec, zapach olejków oraz cicha i delikatna muzyka w tle – deszcz, powiew letniej bryzy, śpiew ptaków  – bliskość natury pomaga przywrócić utraconą równowagę

  • Terapeuta – to właśnie wykwalifikowany specjalista najlepiej wie, jak wykonać masaż i na których partiach ciała skupić największą uwagę. W naszym Spa poszczycić się możemy specjalistami, których masaże Goście zapamiętują na bardzo długo – należy do nich m. in. Pan Marek, który od lat ma u nas grafik pękający w szwach! 
  • Odpowiedni rodzaj masażu - do wyboru mamy zazwyczaj dwie kategorie – klasyczny oraz relaksacyjny.

Relaksacyjny - jego zastosowanie skupia się na wprowadzeniu w stan odprężenia. Taki stan uzyskujemy dzięki odpowiednim technikom masażu, które wykonujemy w sposób płynny, delikatny, rytmiczny, używając do pomocy różnego rodzaju olejków aromaterapeutycznych, które potęgują działanie rozluźnienia. W naszym SPA poza klasycznym masażem relaksacyjnym na maśle SHEA (zdradzę Wam, że pachnie obłędnie!) znajdziecie jeszcze masaż ciepłą świecą oraz masaż gorącymi kamieniami.

Masaż klasyczny to zupełnie inne doznania – jest to masaż głęboki, intensywny skupiający się nie tylko na odzyskaniu synchronizacji duszy z ciałem, ale także na poprawie stanu zdrowia. Terapeuta docierając do mięśni głębokich poprawia ukrwienie, rozluźnia, przyspiesza przemianę materii. Na tego typu masaże zgłaszają się do nas osoby z różnego rodzaju bólami kręgosłupa, nóg, dłoni... Możliwe jest wykonanie masażu częściowego na kremie siarczkowym czy borowinowym, które działają rozgrzewająco. Co ważne – dzień po masażu klasycznym mogą występować bóle mięśni.

Jest jednak jeszcze coś, co często nie pozwala nam efektywnie wykonywać naszej pracy – bóle głowy. Tutaj na ratunek przychodzą Ajurwedyjskie masaże głowy. Nasza specjalistka tej techniki, Gosia opowie Wam na czym polega taki rytuał:

„Jest to masaż z dziedziny ajurwedy, praktykowany w Indiach od tysięcy lat, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Polega na naprzemiennych ruchach relaksacyjnych i pobudzających, których efektem jest głębokie odprężenie, uwolnienie od bólów karku oraz głowy. Techniki ajurwedyjskie są bardzo rzadko spotykane w SPA w regionie mazowieckim, dlatego tak chętnie polecamy zabiegi z tej kategorii naszym Gościom, którzy borykają się z migrenami”

Jeśli borykacie się z którymś z wyżej wymienionych problemów, warto skorzystać z usług specjalisty, który kompleksowo zajmie się Waszym ciałem. A dla dopełnienia relaksu i odprężenia po masażu zapraszamy Was do Aqua Spa z basenem, saunami oraz jacuzzi wewnętrznym i zewnętrznym. Świetną propozycją na nadchodzący okres jesienny będzie również wzmacniająca odporność wizyta w naszej grocie solnej.

View on map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close